NOVE nõustas tehingut, mille tulemusena omandas OneMed OÜ 100% osaluse Mercurio OÜ-s

NOVE partner Urmas Volens ja advokaat Triin Tiru nõustasid müüjat tehingus, mille tulemusena Põhja-Euroopa juhtiva meditsiinitoodete turustaja OneMed gruppi kuuluv OneMed OÜ omandas Mercurio OÜ 100% osaluse.

Mercurio tegutseb Baltikumis peamiselt ResMed’i uneapnoe seadmete ja tarvikute distribuutorina alates aastast 2011 ning on tänu suurtele pingutustele ja nutikale tööle tõusnud valdkonna vaieldamatuks turuliidriks. Mercurio haldab võrgupõhiseid innovaatilisi meditsiiniandmesüsteeme ja meditsiiniseadmete veebipoodi Meditsiiniseadmed.ee. Lisaks ResMed’I seadmete ja tarvikute levitamisele on Mercurio ka Balti partner maailma juhtivale hingamishäirete diagnoosiseadmete arendajale ja tootjale Nox Medical ning maailma juhtivale pulssoksümeetriaseadmete arendajale ja tootjale Nonin. Mercurio esindab Baltikumis ka erinevate tootjate kapesid ja Rootsi tootja Happy Ears kõrvatroppe. 

Tehingu käigus Mercurio ainuosaluse omandanud OneMed’i kommentaari kohaselt on “OneMed OÜ-l au võtta eeskujulikus seisus olev ettevõte edasiseks arengufaasiks oma kätesse. OneMed’i laienemise ja arengu seisukohast on antud samm strateegilise tähtsusega, väga olulisel kohal on ka sarnaste vaadete ja väärtuste edendamine meditsiinitarvikute maastikul. Mercurio OÜ senine tegevus jätkub samas vaimus, sooviga tagada kõigile patsientidele ja koostööpartneritele ladus suhtlus ning mugav teenindus.” 

NOVE nõustamine hõlmas nii tehingudokumentatsiooni koostamist kui ka kliendi toetamist õigusliku auditi läbiviimisel, läbirääkimistel ning kõigis muudes tehinguga seoses kerkinud õiguslikes küsimustes. NOVE tegevusvaldkondadest puudutas tehing Ühinemiste ja omandamiste (M&A)Üldise lepinguõiguseAndmekaitse ja Meditsiiniõiguse valdkondi. NOVE on 2016. aastal asutatud kiiresti kasvav uue põlvkonna advokaadibüroo, mis on algse eelkõige kohtuvaidlustele spetsialiseerumise kõrval laiendanud oma tegevust ka M&A ja kinnisvara, ühinguõiguse, andmekaitse, meditsiiniõiguse ja konkurentsiõiguse valdkonda.