NOVE nõustas Corle OÜ müüki Network Assets OÜ-le

NOVE nõustas edukalt elektri- ja sidevõrkude ehitusettevõtja Corle OÜ 100 %-lise osaluse müügitehingut. Tehingu tulemusena on Corle uus omanik Network Assets OÜ, mille osanikuks on Priit Uuemaa. Tehingut aitas rahastada BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (BPM), mis finantseerib ettevõtete omandamisi ja kasvuinvesteeringuid Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

„Corle on väga hea kvaliteedi ning mainega elektri- ja sidevõrkude rajamise ettevõte Eestis. Arvestades plahvatuslikku IT teenuste ja IoT lahenduste kasvu, näen suurt kasvupotentsiaali füüsilise infrastruktuuri välja ehitamisel,“ sõnas Priit Uuemaa.

„Oleme rahul, et meie loodud ettevõte on leidnud väärilise omaniku ning usume, et ettevõte teeb suure arenguhüppe ning muutub Eesti keskmise suurusega ettevõttest Põhjamaade tegijaks elektri- ja fiiberoptiliste välisvõrkude rajamisel ja hooldamisel,“ ütles Aleksander Leonov, üks Corle endistest omanikest. Ka teine asutaja Kaido Kornak leiab, et Corle tänane optimaalse suurusega efektiivselt toimiv spetsialistidest koosnev meeskond on väga hea platvorm ettevõtte kasvuks. Müüjate poolelt nõustas tehingut Porta Finance.

Corle OÜ on 2006. a Kaido Kornak’i ja Aleksander Leonov’i poolt asutatud ettevõte, mis rajab keskmiselt 500 km andmesidevõrke aastas. Tänaseks on Corlest saanud rahvusvaheline ettevõte, mis tegutseb Eestis ja Soomes. Corle on oluline partner nii riigile kui ka telekommunikatsiooniettevõtetele andmesidevõrkude väljaehitamisel. Corle’s töötab 32 inimest ning ettevõte käive on ca 6 miljont eurot aastas. Corle ehitatud andmesidevõrgud aitavad tuua kiire interneti inimeste kodudesse.

NOVE tegutses Corle osade müügitehingus müüjate nõustajana kogu tehingu vältel. Klienti nõustasid NOVE partner Urmas Volens ja advokaat Kaija Riismaa. Müüjate finantsnõustajaks oli selles tehingus Porta Finance.