Eerik Heldna lõpetab tegevuse NOVE-s ja keskendub Eesti Idapartnerluse Keskuse eksperdina Ukraina abistamise projektidele 

NOVE nõunik Eerik Heldna pühendub tänasest täisajaga Eesti Idapartnerluse Keskuse poolt juhitavatele Ukrainaga seotud korruptsiooni ohjeldamise projektidele ja lõpetab seoses sellega oma tegevuse NOVE advokaadibüroos. 

Heldna juhtis NOVE-s valdkonda, mis tegeleb ettevõtete sisejuurdluste, konfidentsiaalse info hoidmise ja riskihaldusega. Valdkonna tegevust jätkavad Heldna NOVE kolleegid ja kontaktisikuks on NOVE kaasasutaja ja partner Veikko Puolakainen.

Muudatust kommenteerides selgitas Heldna: „Olen viimasel ajal olnud aktiivselt tegev Ukraina suunal Eesti Idapartnerluse Keskuses juhtides European Initiative Against Corruption (EACPI) koolitusprojekti, mille raames haritakse erinevates spetsiifilistes valdkondades Ukraina Korruptsioonivastast Ametit (NABU). Paraku ei ole kahte asja võimalik samaaegselt korralikult teha. Poolikult ma aga ei oska ega taha. Sellest johtuvalt olen alates 16.04.2018 pühendunud täiskohaga Ukraina temaatikale. Suureks unistuseks on aidata Ukraina korruptsioonivastases töös samale tasemele nagu Eesti.“

NOVE tänab Heldnat tehtud töö eest. „Eeriku panus NOVE arengusse on olnud märkimisväärne ning me täname Eerikut NOVE sisejuurdluste, tundliku teabe hoidmise ja riskihalduse valdkonna käivitamise eest – loodud on hea pinnas selleks, et kolleegid saaksid valdkonna arendamisega jätkata. Heldnaga võrreldavate kogemustega inimesi on maailmas vähe ning Ukraina korruptsiooni ohjeldamisel on see ressurss ilmselt tõesti kõige optimaalsemas kasutuses. Seetõttu mõistame Eeriku otsust ning soovime talle uute väljakutsetega seoses edu.“ sõnas Heldna lahkumist kommenteerides NOVE partner Urmas Volens. 

Heldna ja Eesti Idapartnerluse Keskuse poolt juhitava Ukrainaga seotud projektide kohta loe lähemalt siit. 

NOVE on aastal 2016 asutatud advokaadibüroo, mis on spetsialiseerunud keerukamate majandusalaste vaidluste lahendamisele ja tehingute nõustamisele.