Sten Tikerpe koolitus: Elutähtsa teenuse osutaja küberturvalisuse ja andmekaitse olulised nõuded

NOVE IT- ja küberturvalisuse ekspert Sten Tikerpe viib 26. augustil läbi isikuandmete kaitse ja küberturvalisuse nõuete alase koolituse, mis on eeskätt suunatud elutähtsa teenuse osutajatele, kuid mis pakub olulisi teadmisi ka kõigile teistele, kes soovivad neis valdkondades uusi teadmisi omandada või juba omandatut värskendada.

Koolitusel antakse praktiline ülevaade õigusaktidest tulenevatest nõuetest, keskendudes sellele, kuidas neid nõudeid praktikas täita ning selgitatakse, millised on sagedasemad probleemkohad ja vääritimõistmised, mis võivad ettevõtja ja järelevalveasutuse vahel tekkida. Ühtlasi saab ülevaate peatsetest muudatustest, mis küberturvalisuse valdkonnas nii Eesti kui Euroopa Liidu õiguse perspektiivis päevakorras on. Teadmiste kinnistamiseks viiakse läbi praktilisi harjutusi, tuginetakse elulistele näidetele ning arutletakse muuhulgas selle üle, mis on peamised vead, mida dokumentatsiooni koostamisel tehakse. Ühtlasi selgitatakse, mis on küberturvalisuse riskianalüüs, kes peavad selle koostama ning arutletakse, kas üldse ja mida nõuab seadus ettevõtjalt olukorras, kus teda on tabanud küberrünnak.

Koolitusele saab registreeruda siin. 26. juunini kehtib NOVE klientidele soodushind 159€ + km.

Advokaat Sten Tikerpe on spetsialiseerunud andmekaitse, infotehnoloogia- ja küberturvalisuse valdkondadele. Sten on töötanud IT-valdkonna ja küberturvalisusega seotud juriidilistel ametikohtadel alates 2015. aastast. Vahetult enne NOVE-ga liitumist tegutses ta Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis IT-õiguse valdkonna juhina, kus vastutas oma meeskonnaga riigi infosüsteemi arengut, uudseid tehnoloogiaid ning riiklikke IT-arendusi puudutava õigusloome ja nõustamise eest.