Riigikohtu esimees toetab Urmas Volensi kandidatuuri riigikohtuniku ametikohale

Riigikohus teatas täna, et Riigikohtu esimees Villu Kõve toetab Riigikohtu tsiviilkolleegiumi uue liikme kandidaadina NOVE kaasasutajat ja partnerit Urmas Volensit.

Riigikohus tõstab oma pressiteates esile Urmas Volensi silmapaistvat panust Eesti õigusesse: Advokaadibüroo Nove vandeadvokaat ja partner Urmas Volens on töötanud õiguse valdkonnas 22 aastat. Alates 1998. aastast kuni 2009. aastani töötas ta erinevatel ametikohtadel justiitsministeeriumis. 2010. aastast on ta panustanud tsiviilõiguse õpetamisse ja arendamisse Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, kus ta alates 2015. aastast on tsiviilprotsessi dotsent. Ta on osalenud väga paljude eraõiguse ja avaliku õiguse valdkonna seaduste väljatöötamises ja täiendamises. Ta on arvukate õigusalaste artiklite ning raamatute kaasautor. 2011. aastast on tal õigusteaduse doktorikraad Tartu Ülikoolist.

Urmas Volens vastutab NOVE-s tehingute ja riigisuhete valdkondade eest. Riigikohtuniku ametikohale kandideerimise protsessi jooksul juhib Urmas neid valdkondi koostöös valdkondade uute juhtidega. Tehingute (ühinemiste ja omandamiste (M&A) ja äriühinguõiguse) valdkonda asub Urmase kõrval juhtima NOVE-ga uue partnerina liitunud Risto Agur. Kinnisvara ja ehitusõiguse valdkonna juhtimist jätkab valdkonna senine juht Kristjan Tamm. Riigisuhete valdkonda juhivad lisaks Urmasele Veiko Vaske ja Indrek Niklus.

Juhul kui Urmas Volens läbib edukalt järgnevad kandideerimise etapid, nimetab Riigikogu ta tõenäoliselt ametisse käesoleva aasta septembrist.

Täpsem teave Riigikohtu lehel https://www.riigikohus.ee/et/uudiste-arhiiv/riigikohtu-esimees-toetab-uue-riigikohtuniku-kandidaadina-vandeadvokaat-urmas